0
0
Set 6 discuri slefuire diamantate, 50mm, GR120
Cod: 28675
EAN: 4006274286757
Producator: Proxxon Micromot

2404 EURO

(cu TVA)
Carduri Visa Carduri MasterCard
Detalii Stoc:Livrare Imediata
Transport

Buc

Descriere
Date tehnice
Masuri de siguranta!
Specificatii Instalare
Contine
Recomandare
Greutate
GSPR
Descriere
Disc diamantat

Set discuri șlefuire diamantate, GR120, Proxxon 28675

Setul de discuri Proxxon 28675 este conceput pentru șlefuirea și lustruirea muchiilor tăiate și a șanfrenurilor. Discurile sunt potrivite și pentru teșirea preliminară a marginilor, precum și pentru realizarea unor șanfrenuri curate și precise. Datorită stratului diamantat, acestea oferă performanță ridicată și o durată mare de utilizare la prelucrarea materialelor dure.

 

Acest set conține 6 bucăți de discuri abrazive de calitate, ideale pentru șlefuirea gresiei porțelanate, pietrei naturale (granit, marmură), materialelor ceramice și sticlei.

Caracteristici principale:
- Material abraziv: Acoperire diamantată pentru prelucrarea materialelor dure.
- Granulație: GR120 (sau K120), o granulație medie, potrivită pentru îndepărtarea materialului și pregătirea suprafețelor înainte de o șlefuire mai fină.
- Diametru: 50 mm
- Sistem de prindere: Sunt auto-adezive și se prind prin sistemul tip scai (Velcro) pe discul adaptor al sculei.
- Utilizare: Sunt destinate pentru șlefuirea și lustruirea muchiilor, realizarea și finisarea șanfrenurilor.
- Compatibilitate: Necesită utilizarea împreună cu discul adaptor corespunzător (de exemplu, Proxxon 28548 pentru a le utiliza împreuna cu polizorul unghiular Proxxon LHW sau LHW/A sau un disc adaptor similar de 50 mm) pe mașinile miniaturale Proxxon.

Date tehnice
CaracteristicăSpecificaţie
Articol
28 675
Tip produsDisc abraziv
Material Abraziv - Acoperire diamantată
Granulatie
120
Diametru D
50 mm
Grosime h1
~ 1.3 mm
Tip prindere
Cu scai (velcro)
Turatie maxima17.200 rpm
Suprafata prelucrataGresie porțelanată, granit, marmură, Alte materiale ceramice, Sticlă


Bucati in set

6

Masini compatibileLHWLHW/A;

 

Masuri de siguranta!

Înainte de a începe orice lucrare de instalare sau schimbare de accesorii, asigurați-vă întotdeauna că:

1. Ați citit și înteles instrucțiunile din manualul de utilizare al uneltei
2. Deconectați unealta electrică de la sursa de alimentare (scoateți ștecherul din priză)
3. Purtați ochelari de protecție și alte echipamente de protecție personală adecvate

Specificatii Instalare

Discul are o suprafață de prindere tip scai (Velcro). Aceasta permite schimbarea rapidă, dupa cum urmează:

1. Luați discul de șlefuire dorit care trebuie să fie prevăzut cu partea de scai corespunzătoare
2. Aliniați discul de șlefuire cu discul adaptor
3. Apăsați ferm cu mâna, discul de șlefuire pe discul adaptor. Fixarea se realizează instantaneu datorită sistemului scai
4. Pentru a schimba discul abraziv, pur și simplu trageți-l pentru a-l desprinde de pe suprafața adaptorului
5. Dacă discul este deteriorat sau uzat, schimbați-l cu altul nou

Contine

Set 6 discuri abrazive.

Recomandare

Asigurați-vă întotdeauna că unealta electrică pe care intenționați să montați acest disc este compatibilă cu acestea.

Greutate
0,019 kg
GSPR
Informații despre producător

Datele de contact ale producătorului:

PROXXON S.A.
Härebierg 6 - 10, 6868 Wecker, Luxemburg
i@proxxon.com

Datele de contact ale reprezentantului UE:

PROXXON S.A.
Härebierg 6 - 10, 6868 Wecker, Luxemburg
i@proxxon.com

Accesorii
- Diametru 50mm - 1 bucata
Livrare imediata
Cod: 29098
541 EURO (cu TVA)
Livrare imediata
Cod: 28548
518 EURO (cu TVA)
Conexiunea cu serverul a fost întreruptă. Ve rugăm reîncărcați pagina. Reîncarcă Pagina. 🗙